Будућност избацила Астану, Тотенхем се провукао у Пловдиву, Либерец убедљив

10

Сплићани питање победника решили једним поготком, али су стрепели против Ренове до последњег судијског звиждука

Четвртак је донео мноштво мечева другог кола квалификација за Лигу Европе широм Старог континента. Почело је у Казахстану, где је АПОЕЛ лако славио против Каисара и на тај начин је наставио са одличним резултатима што се тиче Кипрана.

Убедљив је био и Розенборг, који је славио у Литванији, а улогу фаворита у окршају тимова из бивше Југославије оправдао је Хајдук, који се додуше намучио у Македонији против Ренове. Пресудио је гол Чакташа још у четвртом минуту.

Будућност је начинила сензацију, елиминисала је најбољи тим Казахстана Астану, гол вредан проласка у трећу рунду квалификација за Лигу Европе дело је Василија Терзића, на асистенцију Петра Грбића у 25. минуту. Подгоричани ће у наредној рунди за ривала имати Сарајево.

Фудбалери чешког Либереца победили су у гостима Ритериај са 5:1 и тако се пласирали у треће коло квалификација за Лигу Европа.

Стрелци за Либерец су били Камсо Мара из пенала у 12, Јакуб Хромада у 20. и Михал Рабушич у 84. и Абдула Јусуф из пенала у 89. и Јан Матоушек у 93. минуту.

Гол за Ритериај постигао је Анхел Лезама у 61. минуту. У наредном колу Либерец ће играти са бољим из дуела ТСЦ и ФЦСБ.

Фудбалери енглеског Тотенхема победили су у Пловдиву Локомотиву са 2:1 и пласирали се у треће коло квалификација за Лигу Европа.

Локомотива је повела голом Георги Минчева у 71. минуту. Након тога немачки судија Харм Осмерс је искључио два играча Локомотиве, Бирсент Карагана и Диниса Алмаиду у 79. минуту и досудио пенал за Тотенхем.

Хари Кејн је погодио из пенала у 80. минуту, док је Танги Ндомбеле постигао гол за победу Тотенхема у 85. минуту. У наредном колу Тотенхем ће гостовати Шкендији.

Олимпија (Словенија) - Зрињски (БиХ)
Локомотива Тбилиси (Грузија) - Динамо Москва (Русија)
20,00: Арис (Грчка) - Колос (Украјина)
20,00: Борац (БиХ) - Рио Аве (Португалија)
20,00: Кукеши (Албанија) - Волфсбург (Немачка)
20,00: Пјаст (Пољска) - Хартберг (Аустрија)
20,00: Шамрок (Р. Ирска) - Милан (Италија)
20,00: Стандард (Белгија) - Бала (Велс)
20,15: Мура (Словенија) - Архус (Данска)
20,30: Колерајн (С. Ирска) - Мадервел (Шведска)
20,30: Викинг (Норвешка) - Абердин (Шкотска)
20,45: Д. Стреда (Словачка) - Јаблонец (Чешка)
20,45: Осијек (Хрватска) - Базел (Швајцарска)
20,45: Сервет (Швајцарска) - Ремс (Француска)
21,00: ТСЦ (Србија) - Стеауа (Румунија)
21,05: Хонвед (Мађарска) - Малме (Шведска)
Стаза шампиона (четвртак):
Арарат (Јерменија) - Фола Еш (Луксембург) 4:3, после продужетака (3:3)
Астана (Казахстан) - Будућност (Црна Гора) 0:1
КуПс (Финска) - Слован (Словачка) 2:1
Флора (Естонија) - Рејкјавик (Исланд) 2:1
Конах кеј (Велс) - Динамо Тбилиси (Грузија) 0:1
Ђургарден (Шведска) - Европа (Гибталтар) 2:1
Рига (Летонија) - Тре фијори (Сан Марино), прекинуто због нестанка струје
19,30: Интер (Андора) - Дандалк (Р. Ирска)
20,00: Силекс (С. Македонија) - Дрита (тзв. Косово)
20,45: Линфилд (С. Ирска) - Флоријана (Малта)
Главна стаза (среда):
Прогрес (Луксембург) - Виљем (Холандија) 0:5
Хамарби (Шведска) - Лех (Пољска) 0:3
Б36 (Ф. Острва) - Њу сејнтс (Велс) 2:2, после продужетака, 1:1, једанаестерцима 5:4
НАПОМЕНА: Игра се само једна утакмица.