Golovima Asana Partizan se dočepao polufinala Kupa Srbije

18

Meč obeležio skoro dvadesetominutni prekid i nadoknada u kojoj su postignuta sva tri gola

Radnik – Partizan 1:2 (1:2)

Surdulica - Stadion: Radnika. Gledalaca: 870. Sudija: Srđan Jovanović. Pomoćnici: Uroš Stojković i Milan Mihajlović. Žuti kartoni: S. Pavlović, Miletić (Partizan). Strelci: 0:1 Takuma Asano u 45+2, 0:2 Takuma Asano u 45+15, 1:2 Bogdan Stamenković u 45+17. minutu.

RADNIK Vasiljević, Kostić, Stevanović, Makarić (od 83. Mićić), Danoski (od 83. Islamović), Đorđević (od 74. Georgiev), Pejčić (od 83. Dimitrić), Kričak, Stojanović, Mitošević, Pavlov (od 37. Stamenković. Trener: Simo Krunić.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 83. L. Pavlović), Sadik (od 83. Matić), Asano, Vitas, Zdjelar, Šćekić, Marković, Urošević, Miletić. Trener: Savo Milošević.

Partizan nastavlja put ka odbrani trofeja u Kupu Srbije, u četvrtfinalu u Surdulici crno-beli su golovima Asana savladali domaći Radnik 2:1.

Utakmicu je na startu obeležio i skoro dvadesetominutni prekid zbog transparenta koji su okačili Grobari - "Lige gde Cigani nisu prvi se poništavaju, dok se lažne titule sa navijačima proslavljaju".

23. minut: Strahinja Pavlović probao je udarcem/dijagonalom sa 25. metara, golman Radnika se bacio i odbranio.

32. minut: Štoper Partizana Pavlović dobio je žuti karton zbog prekršaja na tridesetak metara od svog gola.

37. minut: Stamenković je zamenio povređenog Pavlova.

38. minut: Natho je pokušao sa ivice kaznenog, Vasiljević odlično odbranio solidan udarac koji je išao u malu mrežu.

40. minut: Natho je primio loptu u kaznenom, usledio je dijagonalni udarac sa 13 metara, ali slab, lopta lak plen za golmana Radnika.

45. minut: Sadik je probao glavom sa devet metara posle centaršuta Markovića, gađao je ugao, ali je golma Vasiljević još jednom bio siguran. Sudija Jovanović pokazao je 18 minuta nadoknade.

45+2. minut: Ko drugi do internacionalni tandem Natho-Asano. Izraelac je ubacio loptu u prostor, malo sa leve strane, Japanac je utrčao i matirao golmana Radnika - 0:1.

45+8. minut: Sadik je loptu primio van kaznenog, ušao dva tri koraka unutra, šutirao pod prečku, ali je Vasiljević odlično odbranio.

45+9. minut: Lopta ubačena na ivicu peterca, Miletić je podleteo, Danoski je primio, ostao je sam pred Stojkovićem, uklizao je Vitas s željom da ga omete, uspeo je, lopta je iz izgledne pozicije završila iznad gola.

45+15. minut: Asano je dobio još jednu odličnu loptu u prostor, šutirao je, Vasiljević odbranio, dva igrača Radnika spetljala su se u pokušaju da izbiju loptu, ona je ostala u petercu, pred Asanom, Japanac je samo bocnuo u nebranjenu mrežu - 0:2.

45+17. minut: Duga lopta pred kazneni crno-belih, najbrži Danoski, izbio je sam pred golmana Stojkovića, šutirao, odbranio je Vladimir, ponovo je probao Danoski, na kratko je lopti put ka mreži preprečio Vitas, ali je ona otišla do druge stative gde je sam bio Bogdan Stamenković i ubacio je u praznu mrežu - 1:2.

47. minut: Natho je odlično gađao malu mrežu sa ivice kaznenog, bacio se Vasiljević koliko je dug i krajnjim naporom loptu skrenuo u korner.

50. minut: Izgledna prilika za Radnik, istina iz mrtvog ugla, prvi put je šut izblokiram, drugi je Stojković odbranio nogom.

59. minut: Po desnoj strani prošao je Zdjelar, ubacio po zemlji povratnu, na 14 metara natrčao je Asano, probao da plasira, lopta je krenula ka golu, ali je Kričak krajnjim naporom zakačio i skrenuo u korner.

62 minut: Solidan pokušaj Pavlovića glavom posle kornera, lopta je završila pola metra pored stative.

67. minut: Asano je šutirao sa 18 metara, bacio se Vasiljević i loptu skrenuo ka korneru.

68. minut: Centaršut Natha, Pavlović je gađao glavom, još jednom je poleteo golman Radnika i odbranio loptu koja je išla u ćošak

69. minut: Lopta Sadika u for Asanu, Japanac sam pred golmanom, Vasiljević mu je odbranio zicer, lopte se dočepao Marković, ali je rešio da dribla, petlja, i umesto da da gol loptu mu je iz nogu oteo Vasiljević.

72. minut: Miletić je na polovini terena "pokosio" rivala i dobio žuti karton.

83. minut: Petostruka izmena, tri novajlije u timu Radnika i dve sastavu Partizana.

85. minut: Korner, šut glavom Vitasa, Mitošević je sprečio gol na prvoj stativi, izbio je loptu u stativu, završila je u korneru. Posle novog ubacivanja iz ugla novi pokušaj glavom Strahinje Pavlovića, odbranio je Vasiljević.

90+2. minut: Lopta ubačena sa polovine Radnika u kazneni Partizana, štoper crno-belih Vitas je glavom prodrmao prečku svog gola.

Kup Srbije (četvrtfinale):

Utorak:

Inđija – Crvena zvezda 1:2 (Jovanović 87 - Ivanić 35, Ben 38)

Sreda:

Čukarički – Radnički (Niš) 3:2 (Tedić 45. jedanaesterac, 82, 90+2 - Čumić 15, 24)

Radnik – Partizan 1:2 (Stamenković 45+17 - Asano 45+2, 45+15)

Vojvodina – Mladost 0:0 - 5:4 jedanaesterci

Napomena: Polufinalni susreti na programu su 10. juna, finale je zakazano za 24. jun.