Почетна / Фудбал / Куп Србије

Шифра Иванић-Бен за пласман Звезде у полуфинале Купа (ФОТО, ВИДЕО)

Црвена звезда је први полуфиналиста Купа Србије, с обзиром да је у четвртфиналу савладала Инђију у гостима
ФОТОГРАФИЈЕ: М. Рашић
Инђија – Црвена звезда 1:2 (0:2)
Стрелци: 0:1 – Иванић у 35, 0:2 – Бен у 38, 1:2 – Јовановић у 87. минуту.
Стадион: Градски у Инђији. Судија: Лазар Лукић. Жути картони: Јовановић, Красић, Видић, Пуртић, Милосављев, Чермељ, Босанчић (Инђија), Павков (Црвена звезда).
ИНЂИЈА: Прековић, Цуцин, Михајлов, Јовановић, Чермељ, Пуртић, Красић (од 80. Димитријевић), Бастајић (од 60. Милосављев), Бањац (од 60. Димитров), Б. Илић (од 80. Марковић), Видић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић (од 86. Панков), Петровић, Јованчић, Бен, Иванић (од 86. Гаврић), Вукановић (од 69. Јовичић), Павков (од 62. Томане).

Црвена звезда је три пута ове сезоне играла са Инђијцима, сва три пута зелени су пружили жесток отпор новом-старом шампиону државе.

Чини се да су црвено-бели овога пута и најлакше дошли до тријумфа, собзиром да су све до завршнице имали два гола предности.

У вођство их је довео препорођени Мирко Иванић, ударцем главом после центаршута Бена у 35. минуту, само три минута касније Иванић је центрирао, а Бен погодио главом.

Кад се чинило да неће бити већих узбуђења, у 87. минуту Јовановић је, такође главом, савладао Борјана и уено неизвесност. Ипак, до краја Сремци нису упели да дођу до изједначења и једанаестераца...

Ток меча:

0` Гости из Београда, који су иначе каснили на меч у Инђији, почеће у очекиваном саставу, са Павковим у шпицу. У центру пажње на овом сусрету биће првотимац Инђије Бањац, момак који је управо на мети црвено-белих.

7` Лопта је углавном у поседу Црвене звезде, али конкретних прилика још није било. Инђијци су се очигледно определили да чекају шансу из евентуалног контранапада.

9` Први корнер за црвено-беле и прва прилика на мечу, Иванић је центрирао на другу стативу, где је Дегенек успео да стигне лопту, али је главом из тешке позиције шутирао преко гола Прековића.

11` Слободан ударац за Инђију, са скоро 40 метара, само један играч Звезде био је у живом зиду, па је Чермељ директно шутирао, али за мало преко гола гостију.

13` Други корнер и друга прилика за Звезду. Бен је сјајно проиграо усамљеног Родића, који је захватио волеј са 16 метара, али је био прилично непрецизан.

14` Одмах потом узвратила је Инђија, после једне лоше ипуцане лопте одбране Звезде, на лопту је натрчао Бањац, али је Борјан био опрезан.

15` Бастајић је у налету зауставио Павкова, за судију Лукића то је био прекршај за Звезду и жути картон за играча Инђије.

16` Слободан ударац са 18 метара извео је Ел Фарду Бен, али је погодио само „живи зид”.

22` Први корнер за инђију и најбоља шанса на мечу, после убацивања из угла Чермељ је умакао двојици чувара и шутирао главом, а Борјан је крајњим напором одбранио и спасао Звезду.

24` Још једна прилика домаћих, који су опасни кад год пређу центар. Брана Илић је избацио из игре Дегенека и потом шутирао, али је тај завршни ударац био нешто лошији, преслаб за Борјана.

28` Лукић је опростио жути картон Његошу Петровићу, за старт сличан Красићевом, кад је јавно опоменуо играча Инђије. Чермељ је поново покушао из слободног ударца са велике удаљености, шутирао је ван оквира гола.

29` Соло акција Мохамеда Бена, сам себи је створио шансу после додавања Дегенека, ушао је у шеснаестерац и шутирао, лопта је прохујала поред стативе Прековићевог гола.

35` ГОООООООООООООООООООООООЛ

Стезала је Црвена звезда обруч око гола Инђијаца, који су напокон поклекли. Бен је левом ногом одлично центрирао, а на другој стативи, иако у тешкој позицији, Иванић је маестрално захватио лопту главом и савладао Прековића – 0:1.

38` ГОООООООООООООООООООООООЛ

Павков је спустио лопту главом Бену, који је шутирао из прве са 20 метара, одбрана Инђије је одбила лопту, али је она дошла на левој страни до Иванића, који је узвратио асистенцију Бену, а репрезентативац Коморских острва је главом савладао Прековића – 0:2.

41` Разиграли су се цвено-бели, покушао је из велике удаљености, са скоро 40 метара Петровић, али није био прецизан као што је то учинио на Бановом брду, лопта је отишла који сантиметар изнад гола Инђије.

42` Жесток сукоб Видића и Павкова, нашла су се двојица фудбалера у клинчу. Лукић није имао избора, морао је обоици да покаже жуте картоне.

45` Није било потребе за надокнадом, судија Лукић је послао играче оба тима у свлачионицу.

46` После само 15-так секунди Црвена звезда је имала прилику, после центаршута Иванића лопту је главом захватио Вукановић, али је главом пребацио и Прековића и гол Инђије.

53` И даље напада Звезда, после шута Павкова искоса са десне стране одбрана Инђије одбила је лопту само до Иванића, који је шутирао високо преко гола, лопта је отишла ван стадиона.

55` Брз контранапад Звезде, Вукановић је повукао и потом додао лопту до Павкова, готово идеално, али је центарфор гостију имао врло лош пријем, па је та прилика пропала.

60` Двострука измена у Инђији, ван трена су Бастајић и Бањац, у игри Милосављев и Димитров.

62` Прва измена Дејана Станковића, стратег шампиона на терен је послао Португалца Томанеа, ван игре је Павков.

64` Сјајна акција из слободног ударца, Бен није чекао, иза леђа одбране Инђије послао је лопту ка Вукановићу, који је умакао чуварима и шутирао, погодио је стативу.

69` Друга измена код гостију, уместо Вукановића на терену је Бранко Јовичић.

79` Још једна двострука измена у Инђији, ван терена су Красић и Брана Илић, у игри Димитријевић и Марковић.

86` Још две измене у Црвеној звезди, ван терена су Иванић и Родић, у игри Гаврић и Панков.

87` ГОООООООООООООООООООООООЛ

Димитров је стигао једну изгубљену лопту, вратио је у шеснаестерац Звезде, где је Јовановић прелепо главом спровео у Борјанову мрежу за наду Инђијаца – 1:2.

90` Четврти судија показао је три минута надокнаде. Претходно је Гаврић имао зицер да реши питање победника, али је промашио.

90+2` Одлична прилика за Звезду, Томане је шутирао, лопта је по други пут погодила стативу гола домаћих.

90+3` Лукић је по истеку трећег минута надокнаде одсвирао крај сусрета.