Veljko Simić: Hoćemo da osvojimo i Kup!

8

Imamo kvalitet i dovoljan fond igrača za uspehe na sva tri fronta – istakao je krilni napadač crveno-belih

Naš najtrofejniji klub nije imao milosti. Iako bez reprezentativaca šampion je pregazio učesnika Srpske lige „Zapad” i najubedljivijom pobedom u poslednjih 18 godina plasirao se u osminu finala našeg najmasovnijeg takmičenja.

Šef stručnog štaba Vladan Milojević izveo je jak sastav. Od iskusnijih igrača koji su mu bili na raspolaganju u prvoj jedanaestorici nije bilo jedino Matea Garsije, ali je i on ušao na teren u 58. minutu.

Preporođeno je delovao Veljko Simić. Sa četiri gola pomalo zaboravljeni krilni napadač Zvezde podsetio je na dane kad je blistavim igrama u dresu Zemuna izborio poziv matičnog kluba da se vrati. Rođenom Lazarevčaninu meč protiv Trepče bio je sedmi ove sezone, četvrti od prvog minuta.

Srećan sam prevashodno zbog pobede – kaže Simić.

Imali smo težak put prethodnog dana, ali smo dobro odgovorili na okolnosti i prikazali odličnu igru. Radostan sam naravno i zbog četiri gola, međutim, najvažnije mi je kad ekipa ostvaruje ciljeve.

Već u 3. minutu Veljko je nagovestio da bi mogao da bude raspucan. NJegova paljba protiv nedoraslog protivnika proizvod je dugog čekanja šanse. Upravno iz tih razloga crveno-beli su napunili mrežu srpskoligaša.

Zadovoljan sam, naravno. Prvi put sam postigao četiri gola na jednoj utakmici. Najlepši mi je bio četvrti pogodak. Dobro sam primio dugu loptu posle čega mi je preostala samo realizacija.

Zvezdina uspostavljena dominacija u prvenstvu nije podrazumevala osvajanje trofeja u kupu. Pehar iz drugog takmičenja na srpskoj sceni još od 2012. nije završio u muzeju na stadionu „Rajko Mitić”.

Ambicije su nam osvajanje kupa. Imamo kvalitet i dovoljan broj igrača za borbe na tri fronta. Idemo ipak, korak po korak. Dosta nam znači ovako visoka pobeda bez obzira što je protivnik iz dva ranga nižeg stepena takmičenja. Siguran sam da ćemo iz utakmice u utakmicu biti sve bolji.

Ohrabren efikasnom igrom izabranika Vladan Milojević je tek u 70. minutu ukazao priliku jednom, zatim i drugom omladincu. Susret protiv Trepče pamtiće Borisava Burmaz i Miloš Pantović, prvi je na teren utrčao u 70. a drugi u 80. minutu.

Naši juniori su se sjajno uklopili. Čestitam im na debiju i želim mnogo sreće u nastavku karijere.