Rikardo servirao osvetu Nišlijama, Partizanu gol prednosti (FOTO GALERIJA)

17

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0, u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije. Jedini gol na meču postigao je Rikardo Gomeš u 28. minutu. Revanš je na programu 15. maja na Čairu

Partizan – Radnički 1:0 (1:0)
Strelac: 1:0 – Rikardo u 28. minutu.
Stadion: Partizana. Gledalaca: -. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd) i Dalibor Đurđević (Kruševac). Žuti kartoni: Drinčić, Pankov (Radnički).
PARTIZAN: Stojković, N. R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Škekić, Zakarić, Pantić, Tošić, Rikardo.
RADNIČKI: Ristić, Đorđević, Pankov, Todorovski, Bondarenko, Crnomarković, Haskić, Grbić, Drinčić, Ranđelović, Kojašević.

Crno-beli su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, ali izglednih prilika nije bilo sve do 28. minuta kada je Rikardo Gomeš pogodio mrežu Radničkog.

Danilo Pantić je izveo slobodan udarac sa 35 metara, a Rikardo se najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao Borivoja Ristića.

Na odmor se otišlo tim rezultatom, a mogao je da bude drugačiji da se u poslednjim sekundama prvog poluvremena bolje snašao Nermin Haskić.

Radnički je agresivnije počeo drugo poluvreme i na samom početku su udarce oprobali Radovan Pankov i Lazar Ranđelović, ali ostalo je 1:0.

Crno-beli su, međutim, vrlo brzo ponovo preuzeli inicijativu i diktirali su tempo, bilo je i po nekoliko pokušaja s obe strane, ali se rezultat do kraja nije menjao pa Partizan na revanš putuje s minimalnom prednošću.

Tok meča:

6` Prvi korner na meču imao je Partizan, posle ubačene lopte iz ugla Miletić je glavom zakačio loptu, ali je potom Ristić dobro intervenisao.

8` Crnomarković je vrlo loše intervenisao, gotovo da je promašio loptu, koja je otišla unazad i pogodila ga u ruku, po mišljenju sudije Jovanovića nije bilo jedanaesterca.

19` Centrirao je iz slobodnog udarca Tošić, Šćekić je pao u šesnaestercu rivala, nije bilo ni govora o jedanaestercu.

20` Posle napada Grbića Pavlović je izbio loptu u korner. Izveo ga je Drinčić, ali je Stojković otklonio opasnost.

28` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Drinčić je grubim faulom zaustavio Tošića, zaradio je žuti karton. Nije to bila jedina nevolja za njegov tim, Pantić je centrirao iz slobodnog udarca, Miletić i Crnomarković su bili u duelu kod peterca, lopta se srećno odbila do Rikarda, a reprezentativac Zelenortsih ostrva našao s na pravom mestu u pravo vreme, Ristić je bio nemoćan – 1:0.

32` Još jedan grublji faul, ovoga puta na Pantiću, Lalatović je žestoko protestovao, dobio je opomenu od četvrtog sudije Brdara i salve zvižduka od Grobara.

37` Još jedan grub start gostiju, ovoga puta Pankova na Zdjelaru i još jednom je Jovanović, opravdano, pokazao žuti karton igraču Radničkog.

43` Posle dugo cvremena dobar napad Nišlija, Drinčić je vrlo dobro centrirao, ali je odbrana domaćih izbila loptu, a potom je iz velike udaljenosti pokušao Bondarenko, bio je to traljav udarac.

45+2` Sudija Jovanović poslao je igrače oba tima u svlačionicu.

46` Prva izmena, prinunda, zbog povrede van terena je morao Zakarić, u igru je ušao Ivanović.

47` Kojašević je centrirao sa desne strane, Pankov je šutirao sa deset metara glavom, ali je Stojković odbranio.

48` Odmah potom i druga prilika za goste, fantastično je šutirao Ranđelović, pod prečku, ali je Stojković još jednom bio maestralan.

63` Drinčić je oprobao udarac sa 25 metara, Stojković je odbranio.

65` Pokušao je i Šćekić sa 18 metara, lopta je otišla za malo pored gola Nišlija.

66` Prva izmena u Radničkom, Kojašević je van terena, u igri je Stojanović.

70` Rikardo je još jednom stavio na muke Ristića, ali je golman Nišlija uz dosta muka odbranio.

72` Dobar pokušaj Zdjelara, sa 20 metara, ali preko gola Radničkog.

73` Druga izmena kod gostiju, Petrović je ušao umesto Grbića.

75` Opasan pokušaj gostiju, Drinčić je zavrnuo loptu iz kornera direktno pod prečku, ali se Stojković nije dao prevariti.

76` Druga izmena kod crno-belih, Ilić je ušao umesto Tošića.

81` Umakao je odbrani gostiju Ivanović, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla iznad prečke.

83` Poslednja izmena u Partizanu, Rikardo je zbog povrede napustio teren, u igri je Georgijević.

85` Dobra šansa za goste, Drinčić je sjajno ubacio loptu iz kornera, Pankov je glavom šutirao pored gola Partizana.

90+3` Sudija Jovanović je označio kraj meča.