Рикардо сервирао освету Нишлијама, Партизану гол предности (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

17

Фудбалери Партизана победили су на свом терену Раднички из Ниша са 1:0, у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Једини гол на мечу постигао је Рикардо Гомеш у 28. минуту. Реванш је на програму 15. маја на Чаиру

Партизан – Раднички 1:0 (1:0)
Стрелац: 1:0 – Рикардо у 28. минуту.
Стадион: Партизана. Гледалаца: -. Судија: Срђан Јовановић (Београд). Помоћници: Милован Ристић (Београд) и Далибор Ђурђевић (Крушевац). Жути картони: Дринчић, Панков (Раднички).
ПАРТИЗАН: Стојковић, Н. Р. Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић, Здјелар, Шкекић, Закарић, Пантић, Тошић, Рикардо.
РАДНИЧКИ: Ристић, Ђорђевић, Панков, Тодоровски, Бондаренко, Црномарковић, Хаскић, Грбић, Дринчић, Ранђеловић, Којашевић.

Црно-бели су контролисали игру у првом полувремену, али изгледних прилика није било све до 28. минута када је Рикардо Гомеш погодио мрежу Радничког.

Данило Пантић је извео слободан ударац са 35 метара, а Рикардо се најбоље снашао у казненом простору и матирао Боривоја Ристића.

На одмор се отишло тим резултатом, а могао је да буде другачији да се у последњим секундама првог полувремена боље снашао Нермин Хаскић.

Раднички је агресивније почео друго полувреме и на самом почетку су ударце опробали Радован Панков и Лазар Ранђеловић, али остало је 1:0.

Црно-бели су, међутим, врло брзо поново преузели иницијативу и диктирали су темпо, било је и по неколико покушаја с обе стране, али се резултат до краја није мењао па Партизан на реванш путује с минималном предношћу.

Ток меча:

6` Први корнер на мечу имао је Партизан, после убачене лопте из угла Милетић је главом закачио лопту, али је потом Ристић добро интервенисао.

8` Црномарковић је врло лоше интервенисао, готово да је промашио лопту, која је отишла уназад и погодила га у руку, по мишљењу судије Јовановића није било једанаестерца.

19` Центрирао је из слободног ударца Тошић, Шћекић је пао у шеснаестерцу ривала, није било ни говора о једанаестерцу.

20` После напада Грбића Павловић је избио лопту у корнер. Извео га је Дринчић, али је Стојковић отклонио опасност.

28` ГОООООООООООООООООООООЛ

Дринчић је грубим фаулом зауставио Тошића, зарадио је жути картон. Није то била једина невоља за његов тим, Пантић је центрирао из слободног ударца, Милетић и Црномарковић су били у дуелу код петерца, лопта се срећно одбила до Рикарда, а репрезентативац Зеленортсих острва нашао с на правом месту у право време, Ристић је био немоћан – 1:0.

32` Још један грубљи фаул, овога пута на Пантићу, Лалатовић је жестоко протестовао, добио је опомену од четвртог судије Брдара и салве звиждука од Гробара.

37` Још један груб старт гостију, овога пута Панкова на Здјелару и још једном је Јовановић, оправдано, показао жути картон играчу Радничког.

43` После дуго цвремена добар напад Нишлија, Дринчић је врло добро центрирао, али је одбрана домаћих избила лопту, а потом је из велике удаљености покушао Бондаренко, био је то траљав ударац.

45+2` Судија Јовановић послао је играче оба тима у свлачионицу.

46` Прва измена, принунда, због повреде ван терена је морао Закарић, у игру је ушао Ивановић.

47` Којашевић је центрирао са десне стране, Панков је шутирао са десет метара главом, али је Стојковић одбранио.

48` Одмах потом и друга прилика за госте, фантастично је шутирао Ранђеловић, под пречку, али је Стојковић још једном био маестралан.

63` Дринчић је опробао ударац са 25 метара, Стојковић је одбранио.

65` Покушао је и Шћекић са 18 метара, лопта је отишла за мало поред гола Нишлија.

66` Прва измена у Радничком, Којашевић је ван терена, у игри је Стојановић.

70` Рикардо је још једном ставио на муке Ристића, али је голман Нишлија уз доста мука одбранио.

72` Добар покушај Здјелара, са 20 метара, али преко гола Радничког.

73` Друга измена код гостију, Петровић је ушао уместо Грбића.

75` Опасан покушај гостију, Дринчић је заврнуо лопту из корнера директно под пречку, али се Стојковић није дао преварити.

76` Друга измена код црно-белих, Илић је ушао уместо Тошића.

81` Умакао је одбрани гостију Ивановић, шутирао је са ивице казненог простора, али је лопта отишла изнад пречке.

83` Последња измена у Партизану, Рикардо је због повреде напустио терен, у игри је Георгијевић.

85` Добра шанса за госте, Дринчић је сјајно убацио лопту из корнера, Панков је главом шутирао поред гола Партизана.

90+3` Судија Јовановић је означио крај меча.

Крај.

Kоментари (17)

machete

Ako bude regularno , radnicki lagano dobija

Rale

Da je ovo prvenstvo bilo regularno Radnicki i njegova posestrima CZ, bi se borili za 2.i 3. mesto.

ccc

Komentator pokazuje u kakvoj drzavi zivimo, on otvoreno navija za partizan i nije ga sramota.

Zoom Zoom

Па није јавни сервис...А можда ти се ипак чини :)

Milovan Z

Zar u ovoj drzavi svi trebaju navijati za zvezdu? Ako ocigledno vice i navija za zvezdu kao recimo cuveni dvojac koji prenosi kosrkaske utakmice onda je reporter objektivan! Ako prenosi ono sto se dogadja na terenu onda navija za Partizan! Pa dokle vise zvezdasi sa mrznjom ? Idete na vesti svoje zvezde komentarisite sta zelite nikoga nije briga za vase misljenje!

Nereseno bi bio pravedan rezultat

Ne zasluzena pobeda Partizana mada da je i Radnicki pobedio ne bi bilo zasluzeno. Objektivno i pravedno trebalo je da bude nereseno. Sudija odlican i nijedna ekipa ne moze da stavi bilo kakvu primedbu. Nezahvalno prognozirati ko ce otici u finale kupa i mislim da nas ceka jos jedna neizvesna utakmica u Nisu gde se nece znati do poslednjeg trenutka ko ce u finale.

Гробар54

Која мајсторија Милетића?!Човек је тројицу играча преварио једним потезом и направио празан простор Рикарду,ка голу!Овом је остало, само да шутне ту лопту,што је и урадио!Изванредно!

gropn Ii

losa igra Partizana, prednost mala, skoro nikakva !

Todor strasni

Prednost mala ali znacajna. Ako tamo damo gol, to bi trebalo biti dovoljno za prolaz. Odbrana je ovaj put odigrala korektno, u napadu nam fali kreacija ali to je nesto sto svi znamo odranije. Rikardo nema pravu pomoc u spicu, trebaju nam bar dva ofanzivna vezna pristojnog kvaliteta. Sve u svemu, malo je tu kvaliteta za klub kakav bi Partizan trebao da bude.

gropn II

previse ides na najbolju moguću varijantu, da ćemo postići gol u gostima ! Radnicki ima disciplinovan kompaktan, cvrst tim ! lako pomeraju linije, brzo se transformisu, Drincić moćna logistika, Haskić opasan ! odigraće isto kao u BGu ! presing, jos ostrije, racunajući na domaći teren, jos ako Elvis Prisli stupi na scenu .... inace drugi deo komentara o ocajnom veznom redu gde pored JEDINOG Zakarića ispade da je Ilić najbolji ! samo dva jaka u veznom a da ostane Rikardo mozda i ne bi trebao jos jedan strelac uz nekog naseg mladjeg ! Ipak, naravno, trebalo bi da prodjemo dalje, nadamo se i navijamo !

Pigeon@Todor strasni

Sav problem je u veznom redu. Kreacija ne postoji. Ne znam sta to Pantic recimo, igra. Toliko deluje nadobudno, a nista! Sa celavim odbrana je dosta sigurnija, ali nasi veznjaci su spori, ako odu napred ne stizu nazad, Tosic ni "o" od odbrane, bolje i da se ne vraca, stvara privid da nas ima, a nema nas...Ali u globalu, vidi se da to na nesto pocinje da lici, bolje se trci, postoji pritisak na protivnika...Prioritet je dovodjenje jednog ili jos bolje dva kreativna igraca, plus spic, jer cemo Rikarda sigurno prodati. Ja ovog Urosevica dosta kritikujem, ali poslednje dve odigrao bas dobro, Zdjelar bolje nego ranije, ali za Partizan mora jos bolje...

Premalo je karaktera da bi u jednom komentaru moglo da se elaborira sta nam sve u timu fali. Vezni red jeste urgentan, vec par godina pricamo da nemamo 10-ku, nadali smo se da je to Suma, tako je predstavljen, a ispade corak. Treba nam drugi spic uz Rikarda ili cak dva ako on ode, sto je realno. Treba nam zadnji vezni ali Zdjelara ostaviti. Pa onda desni bek, cini mi se da Enakea treba vratiti sa pozajmice i dati mu pravu sansu, ako nema para za nekog jaceg na toj poziciji. Treba nam golman, Stojke je vec u poznim godinama. Savu pustiti da radi ako vec ne mozemo da racunamo da iskusnijeg menadzera, a bojim se da ne mozemo. Gropn II, sve stoji sto si napisao za revans i te neke odlike igre Radnickog ali ne sumnjam da smo ipak kvalitetniji. E sad, da to i na terenu pokazemo. Treba ih napasti i traziti taj gol jer Partizan nikada za nikada nije znao da se brani. Ako to budemo pokusali, ispadamo.