КУП СРБИЈЕ: Ртањ избацио ОФК Београд, Панчевци бољи од ЧСК-а

1

Одиграно је пет мечева преткола Купа Србије. Даље су прошли Раднички Нови Београд, Златибор, Ртањ, Динамо Панчево и Полет Лапље Село

Ртањ - ОФК Београд 7:6 (2:2, 2:1)

Стрелци: Минуновић у 16. из пенала, Ђоковић у 20. за Ртањ, а Стојановић у 32. и Ђурић у 66. за ОФК Београд. Стрелци из једанаестераца: Милуновић, Николић, Ђошевски Трифунов, Голубовић (Ртањ), Јањић, Батиница, Величковић, Миловановић (ОФК Београд).

БољевацГледалаца: 2.000. Судија: Бојан Митровић (Пирот). Жути картони: Цветковић, Голубовић (Ртањ), Батиница (ОФК Београд).

РТАЊ: Милошевић, Ђоковић, Трифунов, Цокић, Спалевић, Цветковић, Ђошевски, Чауревић (од 78. Николић), Милуновић, Машић (од 72. Голубовић), Анђеловић (од 72. Рамадани).

ОФК БЕОГРАД: Радић, Величковић, Новаковић, Исаковић, Игњатовић, Батиница, Јањић, Стојановић (од 57. Миловановић), Арсић, Ђурић, Басара (од 75. Радојковић)

У првих 15 минута игре ривали су пропустили по две идеалне прилике. Бек Благоје Новаковић је играо руком у казненом простору, а одлични судија Бојан Митровић је без двоумљења показао на пенал. Са беле тачке сигуран је био вођа навале Ненад Милуновић.

Четири минута касније, Давор Чауревић је изванредно центрирао, у казненом простору најбоље се снашао офанзивни бек Никола Ђоковић и са седам метара повисио предност - 2:0.

Тадија Стојановић је, после лепе акције, искористио неопрезност у одбрани и снажним ударцем смањио. До полувремена је Ртањ имао још три прилике, али Дејан Машић, два пута, и Дамир Анђеловић нису се најбоље снашли.

Милуновић је пропустио сјајну прилику из близине, а у 66. минуту, на одбијену лопту натрчао је Василије Ђурић и изједначио - 2:2. До краја меча обе екипе су играле на победу, али голова није било, па се приступило извођењу пенала. Код 6:6, победоносни гол за „сиве соколове” постигао је искусни Милан Голубовић.