Почетна / Фудбал / Куп Србије

Војводина и Партизан тактизирали, нула од фудбала у Новом Саду, одлука о финалисти у Хумској (ВИДЕО)

После првог меча полуфинала Купа ни један од ривала није стекао предност, одлука о финалисти пашће у Хумској, у реванш сусрету
Војводина – Партизан 0:0 (0:0)
Стадион: „Карађорђе”. Гледалаца: око 10.000. Судија: Данило Грујић (Ниш). Помоћници: Милан Минић (Ниш) и Ивица Стојановић (Алексинац).
ВОЈВОДИНА: Роцков, Мелег (од 84. Бабић), Пушкарић, Палочевић, Лакићевић, Планић, Антић, Малбашић (од 78. Кнежевић), Вукасовић, Јованчић (од 88. Ковачевић), Трујић.
ПАРТИЗАН: Кљајић, Вулићевић, Остојић, Миленковић, Ел Мунир, Евертон (од 70. Радин), Јевтовић (од 64. Леонардо), Косовић, Ђуричковић (од 80. Јанковић), Ђурђевић, Тавамба.

Тактизирали су и Радослав Батак и Марко Николић, више су пажње обраћали на сопствени него на противнички гол, а резултат тога био је незанимљив фудбал у Новом Саду, у мечу којем се мреже нису тресле – 0:0.

Прво узбуђење на стадиону Карађорђе у другом минуту, Тавамба се добро снашао и проследио лопту ка Ђурђевићу, овај је покушао да центрира, али је одлично реаговао Роцков, који је покупио лопту.

Три минута касије покушај Малбашића на другој страни, извео је слободан ударац искоса са леве стране, али је то било нешто између шута и центаршута. Лопта је отишла у гол-аут.

У 11. минуту је могао Трујић боље да реагује, али је његов шут са ивице шеснаестерца изблокирао Остојић.

Три минута касије занимљива ситуација на другој страни, феноменалну лопту са више од 40 метара послао је Ђуричковић, лопта је била упућена Ђурђевићу, али је истрчао Роцков и избио је у аут.

Није било већих узбуђења ни у другом делу првог полувремена, уз игру углавном између два шеснаестерца. Могао је можда Партизан нешто више у 26. минуту, али је после корнера који је извео Ђуричковић Тавамба шутирао далеко од гола Војводине.

Напокон велика прилика у 34. минуту после додавања Мелега Трујић је избио сам испред Кљајића, застао је на тренутак мислећи да је у офсајду, потом почетнички реаговао, пробао је да предрибла голмана Партизана, али му је лопта побегла у гол-аут.

До краја полувремена у две ситуације су запретили црно-бели, оба пута преко Тавамбе. Најпре је Камерунац у 40. минуту шутирао по земљи, али је Роцков био одлично постављен. Три минута касније, шутирао је Тавамба главом, поред гола, али је притом био и у офсајду.

Није било узбуђења у првих 15 минута другог полувремена, али од тог момента ипак бољи меч на стадиону „Карађорђе”.

Претходно је у 55. минуту покушао Евертон после соло продора, али је приликом шута са 15 метара изблокиран.

У 61. минуту после убацивања Антића Мелег је примио лопту, била је то добра ситуација, али је још једном Остојић био сигуран, те је штопер Партизана отклонио опаност.

Минут касније нова шанса за Новосађане, после корнера шутирао је Планић, лопта се близу пеналтика одбила Палочевићу, који је неометан шутирао, али је одбрана Партизана изблокирала овај покушај.

Прва измена на мечу у 64. минуту, Јевтовића је одменио Леонардо. Недуго потом, шест минута касније принудна измена, уместо повређеног Евертона на терен је ушао Радин.

После грубог прекршаја Планића над Леонардом, штопер Новосађана добио је жути картон. Претходно је јавно опоменут и Малбашић, због већ поменутог прекршаја на Евертону, приликом његову повреде.

У 78. минуту повредио се и Тавамба, али је Партизанов горостас остао у игри. Па чак и после нове повреде у 81. минуту, највише због чињенице да је Марко Николић већ извршио све три измене.

Минут раније тренер Партизана је на терен послао Јанковића уместо Ђуричковића. Претходно је мењао и Батак, који је шансу указао Кнежевићу уместо Малбашића.

Није се много тога дешавало што се тиче фудбала, а играчи су постајали све нервознији. Због приговора је жути картон добио Леонардо.

Седам минута пре краја друга измена код Новосађана, Бабић је одменио Мелега, те ће Војводина играти без најбољег појединца ове сезоне у финишу.

У другом минуту надокнаде опасна контра Новосађана, лопта је дошла до Вукасовића, који је са 20 метара опробао шут, али је Кљајић био одлично постављен, ухватио је голман Партизана „живу лопту”. Било је то последње узбуђење на „Карађорђу”.