ZVEZDA ODBRANILA DUPLU KRUNU - Katai majstorijama srušio Partizan (FOTO, VIDEO)

33

Crvena zvezda 26. put je osvojila Kup (SFRJ 12 (1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990), SRJ 7 (1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002), SCG 2 (2004, 2006), Srbija 5 (2007, 2010, 2012, 2021, 2022)

Crvena zvezda – Partizan 2:1 (1:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 30.505. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija). Pomoćnici: Nemanja Petrović (Užice) i Svetozar Živin (Novi Sad). VAR sudije: Aleksandar Živković (Niš) i Momčilo Marković (Beograd). Žuti kartoni: trener Dejan Stanković, Kanga, Rodić, Pavkov, Katai, Krstičić (Crvena zvezda), Marković, Lutovac (Partizan). Strelac: 1:0 Aleksandar Katai u 26, 1:1 Slobodan Urošević u 61, 2:1 Aleksandar Katai u 72. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Pankov (od 67. El Fardu Ben), Dragović, Gajić, Srnić, Kanga, Rodić (od 76. Gobeljić), Ivanić, Katai (od 76. Krstičić), Omoidžuanfo (od 60. Pavkov). TrenerDejan Stanković.

PARTIZAN: Stevanović, Miljković (od 46. Lutovac), Miletić, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Jevtović (od 24. Holender, od 77. Milovanović), Marković (od 60. Natho), Jojić (od 77. Jović), Menig, Rikardo. Trener: Aleksandar Stanojević.

Fudbaleri večitih rivala Crvene zvezde i Partizana sastali se u Kupu (kroz sve države) 40. put. Na stadionu "Rajko Mitić” Crvena zvezda je pobedila 2:1 (1:0) golovima Aleksandra Kataija, bile su to dve majstorije Magika.

Pred oko 27.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić, Zvezda je povela efektnim golom sa 17 metara Aleksandra Kataija u 26. minutu, izjednačio je takođe prelepim volejom Slobodan Urošević u 61, da bi trijumf crveno-belima doneo ponovo Katai, još jednim fantastičnim potezom u 72. minutu posle kontranapada i asistencije Mirka Ivanića, predriblao je golmana.

Crvena zvezda je 26. put osvojila Kup! (SFRJ 12 - 1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990; SRJ 7 - 1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002; SCG 2 - (2004, 2006; Srbija 5 - (2007, 2010, 2012, 2021, 2022).

Pre ovog meča „crveno-beli” su 25 puta osvajali pehar u Kupu, dok su „crno-beli” trijumfovali 16 puta.

I prošle godine finale je igrano na stadionu „Rajko Mitić”, a slavili su fudbaleri Crvene zvezde posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Ove godine isti ishod, samo je sve rešeno pre penala

Pola sata pred početak meča malo je ljudi bilo unutar stadiona, ali su se po početku meča dobro popunile tribine, pa je fešta mogla da počne.

Na stadionu "Rajko Mitić" je bio i selektor Srbije Dragan Stojković.

1. POLUVREME:

Dejan Stanković je malo promenio formaciju, pa Zvezda kreće sa tri štopera, Rodić i Gajić će da prodiru po bokovima. Aleksandar Stanojević kreće sa najavljenim snagama.

Pre početka meča puštena je himna Srbije "Bože pravde".

3. minut: Jojić je prošao po desnoj strani, utekao je čuvaru, kada je došao do gol aut linije uputio je centaršut, Borjan je izašao, pa mu je lopta iza leđa zaplesala paralelno sa gol linijom. Sudija je naknadno signalizirao ofsajd.

5. minut: Baklje i dimne bombe sa severne tribine smanjile su vidljivost na terenu. Ni Grobari sa južne tribine nisu ostali dužni, odgovorili su bakljadom.

7. minut: Loš pas Kange, dao je loptu u noge beku Partizana Uroševiću, povukao je do kaznenog rivala, svi su mu se sklanjali, ali pošto nije vičan šutu sa desnom nogom, kada mu se za to ukazala prilika, tražio je drugo rešenje, odložio je loptu desno za Markovića, a onda pokušaj lob udarca, loše izveden iskosa sa 13 metara.

11. minut: Lob pas sa Ohija u kazneni Partizana, između dva štopera crno-belih dokopao se lopte, ali je istrčao golman Stevanović i otklonio grešku svoje odbrambene linije.

18. minut: Štoper Zvezde Dragović se povredio, seo je na travnjak. Menig kod Partizana takođe, pa je trener Stanojević poslao Natha i Holendera na zagrevanje.

24. minut: Marko Jevtović je prvi napustio teren, povređen je. Zamenio ga je Holender.

26. minut: Katai je na 18 metara od gola Partizana dobio loptu, po sredini gola je bio, povukao je korak napred, a onda plasiran šut visoko u desnu stranu, bacio se Stevanović, ali je bio kratak - 1:0.

35. minut: Probio je Menig po levoj strani, ubacio, izleteo je Borjan i reagovao, lopta je došla na drugu stativu, tamo je natrčavao bek Miljković, probao je dijagonalom po zemlji, plasirao, ali je Borjan stigao na drugu stranu, bacio se i odbranio.

36. minut: Trener Crvene zvezde Stanković je zbog protesta dobio žuti karton.

37. minut: Kanga je ubacio iz kornera, Katai na petercu najviši u skoku, Stevanović je odbranio, imao je i sreće, lopta je išla direktno u njega.

42. minut: Prošao je po desnoj strani Jojić, ubacio je po zemlji sa sedam metara paralelno sa gol linijom, niko u gužvi nije zahvatio loptu.

44. minut: Navijači Zvezde vređali su trenera Partizana, navijači Partizana uzvratili su vređanjem trenera Zvezde. Ne baš lepe scene i povici na Marakani.

45. minut: Poluvreme je sudija Milanović produžio za tri minuta.

45+2. minut: Gomeš je na ivici kaznenog pao preko Srnića, to je igraču Zvezde zasmetalo, verovatno je mislio da je rival tražio kontakt za penal, mada ništa nije nagoveštavalo na to. Krenuo je ka rivalu, onda se uključio Marković, došlo je do malo koškanja, žute kartone dobili su Marković i Kanga.

2. POLUVREME:

46. minut: Lutovac je kod crno-belih zamenio Miljkovića.

53. minut: Rodić je oštro startovao na Miletića, srećom ga nije u potpunosti poklopio đonom inače bi bilo baš opasno. Sudija je beku Zvezde dao žuti karton.

60. minut: Kod Partizana Natho menja Markovića, a kod Zvezde Pavkov Omoidžuanfa.

61. minut: Akcija Partizanovih bekova, sa desne strane ubacio je Lutovac, na drugoj strani na drugoj stativi sjajno je volej uhvatio Urošević i dijagonalom matirao Borjana, koji je uspeo vrhovima prstiju da pipne loptu, ali ne i da je zaustavi - 1:1.

67. minut: Zvezda menja formaciju, Pankova menja El Fardu Ben.

68. minut: Vujačić faulira Pavkova, koji ga u padu udara. Sudija pušta prednost, traži posle kraja akcije asistenciju VAR-a i daje žuti karton Pavkovu.

69. minut: Menig u polukontri, prolazi po strani, ulazi u kazneni, gađa poluvisoko sa 12 metara, Borjan brani.

72. minut: Kontra Zvezde, pas u prazno Ivanića za Kataija, Miletić je uklizao, promašio loptu i ispao iz priče, stuštio se Katai ka golu Partizana, jurio ga je Lutovac, kada je došao pred golmana Stevanovića umesto šuta usledio je dribling i prodor ka golu, umesto da ukliza na pola metra od gol linije i spreči pogodak Lutovac je gledao kako da izgura Kataija, koji je to iskoristio i ćušnuo loptu u gol - 2:1. Posle slavlja dobio je žuti karton.

76. minut: Krstičić je zamenio Kataija, a Gobeljić Rodića u Zvezdi.

77. minut: Jović menja Jojića, a Milovanović Holendera u Partizanu.

83. minut: Malo zatišje posle brojnih izmena.

84. minut: Lutovac sprečava kontru, kod kaznenog rivala pravi faul vredan žutog kartona.

89. minut: Žuti karton za Krstičića zbog faula na sredini terena

90. minut: Četvrti sudija pokazuje da će se igrati još šest minuta.

90+4. minut: Zicer za Ivanića u kontri, sa 13 metara natrčava i šalje loptu nebu pod oblake.

90+6. minut: Nova kontra, asistencija Bena na drugu stativu za Ivanića, prvi put na jedvite jade brani Stevanović, iz odbitka Ivanić šutira pored stative.