Почетна / Фудбал / Куп Србије

ЗВЕЗДА ОДБРАНИЛА ДУПЛУ КРУНУ - Катаи мајсторијама срушио Партизан (ФОТО, ВИДЕО)

Црвена звезда 26. пут је освојила Куп (СФРЈ 12 (1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990), СРЈ 7 (1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002), СЦГ 2 (2004, 2006), Србија 5 (2007, 2010, 2012, 2021, 2022)

Црвена звезда – Партизан 2:1 (1:0)

Београд - Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 30.505. Судија: Милош Милановић (Ћуприја). Помоћници: Немања Петровић (Ужице) и Светозар Живин (Нови Сад). ВАР судије: Александар Живковић (Ниш) и Момчило Марковић (Београд). Жути картони: тренер Дејан Станковић, Канга, Родић, Павков, Катаи, Крстичић (Црвена звезда), Марковић, Лутовац (Партизан). Стрелац: 1:0 Александар Катаи у 26, 1:1 Слободан Урошевић у 61, 2:1 Александар Катаи у 72. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Ераковић, Панков (од 67. Ел Фарду Бен), Драговић, Гајић, Срнић, Канга, Родић (од 76. Гобељић), Иванић, Катаи (од 76. Крстичић), Омоиџуанфо (од 60. Павков). ТренерДејан Станковић.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Миљковић (од 46. Лутовац), Милетић, Вујачић, Урошевић, Здјелар, Јевтовић (од 24. Холендер, од 77. Миловановић), Марковић (од 60. Натхо), Јојић (од 77. Јовић), Мениг, Рикардо. Тренер: Александар Станојевић.

Фудбалери вечитих ривала Црвене звезде и Партизана састали се у Купу (кроз све државе) 40. пут. На стадиону "Рајко Митић” Црвена звезда је победила 2:1 (1:0) головима Александра Катаија, биле су то две мајсторије Магика.

Пред око 27.000 гледалаца на стадиону Рајко Митић, Звезда је повела ефектним голом са 17 метара Александра Катаија у 26. минуту, изједначио је такође прелепим волејом Слободан Урошевић у 61, да би тријумф црвено-белима донео поново Катаи, још једним фантастичним потезом у 72. минуту после контранапада и асистенције Мирка Иванића, предриблао је голмана.

Црвена звезда је 26. пут освојила Куп! (СФРЈ 12 - 1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990; СРЈ 7 - 1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002; СЦГ 2 - (2004, 2006; Србија 5 - (2007, 2010, 2012, 2021, 2022).

Пре овог меча „црвено-бели” су 25 пута освајали пехар у Купу, док су „црно-бели” тријумфовали 16 пута.

И прошле године финале је играно на стадиону „Рајко Митић”, а славили су фудбалери Црвене звезде после бољег извођења једанаестераца. Ове године исти исход, само је све решено пре пенала

Пола сата пред почетак меча мало је људи било унутар стадиона, али су се по почетку меча добро попуниле трибине, па је фешта могла да почне.

На стадиону "Рајко Митић" је био и селектор Србије Драган Стојковић.

1. ПОЛУВРЕМЕ:

Дејан Станковић је мало променио формацију, па Звезда креће са три штопера, Родић и Гајић ће да продиру по боковима. Александар Станојевић креће са најављеним снагама.

Пре почетка меча пуштена је химна Србије "Боже правде".

3. минут: Јојић је прошао по десној страни, утекао је чувару, када је дошао до гол аут линије упутио је центаршут, Борјан је изашао, па му је лопта иза леђа заплесала паралелно са гол линијом. Судија је накнадно сигнализирао офсајд.

5. минут: Бакље и димне бомбе са северне трибине смањиле су видљивост на терену. Ни Гробари са јужне трибине нису остали дужни, одговорили су бакљадом.

7. минут: Лош пас Канге, дао је лопту у ноге беку Партизана Урошевићу, повукао је до казненог ривала, сви су му се склањали, али пошто није вичан шуту са десном ногом, када му се за то указала прилика, тражио је друго решење, одложио је лопту десно за Марковића, а онда покушај лоб ударца, лоше изведен искоса са 13 метара.

11. минут: Лоб пас са Охија у казнени Партизана, између два штопера црно-белих докопао се лопте, али је истрчао голман Стевановић и отклонио грешку своје одбрамбене линије.

18. минут: Штопер Звезде Драговић се повредио, сео је на травњак. Мениг код Партизана такође, па је тренер Станојевић послао Натха и Холендера на загревање.

24. минут: Марко Јевтовић је први напустио терен, повређен је. Заменио га је Холендер.

26. минут: Катаи је на 18 метара од гола Партизана добио лопту, по средини гола је био, повукао је корак напред, а онда пласиран шут високо у десну страну, бацио се Стевановић, али је био кратак - 1:0.

35. минут: Пробио је Мениг по левој страни, убацио, излетео је Борјан и реаговао, лопта је дошла на другу стативу, тамо је натрчавао бек Миљковић, пробао је дијагоналом по земљи, пласирао, али је Борјан стигао на другу страну, бацио се и одбранио.

36. минут: Тренер Црвене звезде Станковић је због протеста добио жути картон.

37. минут: Канга је убацио из корнера, Катаи на петерцу највиши у скоку, Стевановић је одбранио, имао је и среће, лопта је ишла директно у њега.

42. минут: Прошао је по десној страни Јојић, убацио је по земљи са седам метара паралелно са гол линијом, нико у гужви није захватио лопту.

44. минут: Навијачи Звезде вређали су тренера Партизана, навијачи Партизана узвратили су вређањем тренера Звезде. Не баш лепе сцене и повици на Маракани.

45. минут: Полувреме је судија Милановић продужио за три минута.

45+2. минут: Гомеш је на ивици казненог пао преко Срнића, то је играчу Звезде засметало, вероватно је мислио да је ривал тражио контакт за пенал, мада ништа није наговештавало на то. Кренуо је ка ривалу, онда се укључио Марковић, дошло је до мало кошкања, жуте картоне добили су Марковић и Канга.

2. ПОЛУВРЕМЕ:

46. минут: Лутовац је код црно-белих заменио Миљковића.

53. минут: Родић је оштро стартовао на Милетића, срећом га није у потпуности поклопио ђоном иначе би било баш опасно. Судија је беку Звезде дао жути картон.

60. минут: Код Партизана Натхо мења Марковића, а код Звезде Павков Омоиџуанфа.

61. минут: Акција Партизанових бекова, са десне стране убацио је Лутовац, на другој страни на другој стативи сјајно је волеј ухватио Урошевић и дијагоналом матирао Борјана, који је успео врховима прстију да пипне лопту, али не и да је заустави - 1:1.

67. минут: Звезда мења формацију, Панкова мења Ел Фарду Бен.

68. минут: Вујачић фаулира Павкова, који га у паду удара. Судија пушта предност, тражи после краја акције асистенцију ВАР-а и даје жути картон Павкову.

69. минут: Мениг у полуконтри, пролази по страни, улази у казнени, гађа полувисоко са 12 метара, Борјан брани.

72. минут: Контра Звезде, пас у празно Иванића за Катаија, Милетић је уклизао, промашио лопту и испао из приче, стуштио се Катаи ка голу Партизана, јурио га је Лутовац, када је дошао пред голмана Стевановића уместо шута уследио је дриблинг и продор ка голу, уместо да уклиза на пола метра од гол линије и спречи погодак Лутовац је гледао како да изгура Катаија, који је то искористио и ћушнуо лопту у гол - 2:1. После славља добио је жути картон.

76. минут: Крстичић је заменио Катаија, а Гобељић Родића у Звезди.

77. минут: Јовић мења Јојића, а Миловановић Холендера у Партизану.

83. минут: Мало затишје после бројних измена.

84. минут: Лутовац спречава контру, код казненог ривала прави фаул вредан жутог картона.

89. минут: Жути картон за Крстичића због фаула на средини терена

90. минут: Четврти судија показује да ће се играти још шест минута.

90+4. минут: Зицер за Иванића у контри, са 13 метара натрчава и шаље лопту небу под облаке.

90+6. минут: Нова контра, асистенција Бена на другу стативу за Иванића, први пут на једвите јаде брани Стевановић, из одбитка Иванић шутира поред стативе.