Почетна / Фудбал / Куп Србије

КУП: Кабел од 3:0 до пораза, ИМТ изненадио Инђију, Вождовац и Рад после пенала избацили прволигаше

Одиграно је 13 мечева шеснаестине финала Купа Србије

Фудбалери Металца пласирали су се у осмину финала Купа Србије, пошто су данас у Шапцу победили Мачву са 2:1.

Гости су до предности дошли преко Милисављевића у 50. минуту да би у 57. Обровац са беле тачке погодио за 1:1. Тријумф Металцу донео је Арамбашић у 77. минуту.

Треба напоменути да је дуел Црвене звезде и Златибора одложен због обавеза београдског клуба у Лиги Европе.

Фудбалери Чукаричког пласирали су се у осмину финала Купа Србије, пошто су у Новом Пазару победили истоименог домаћина са 3:1.

Пазар је у утакмици шеснаестине финала повео голом Адмира Кецапа у 37. минуту, а шест минута касније гости су изједначили преко Милутина Видосављевића.

Чукарички је стигао до победе погоцима Стефана Ковача у 49. и Вељка Бирманчевића из једанаестерца у 52. минуту.

Мечеви осмине финала Купа Србије на програму су 25. новембра.

Семафор 1/16 финала Купа Србије:

Уторак:

Напредак – Жарково 2:1 (Кочић 58, Милошев 83 - Дишић 5)

Среда:

Мачва – Металац 1:2 (Обровац 57. jeданаестерац - Милисављевић 50, Арамбашић 77)

Кабел – Радник 3:4 (Новаковић 1, 29, Месаровић 38 - Павлов 42. једанаестерац, 68, Спасић 51, Јокић 79)

Сушица – Спартак 0:2 (Видовић 57, Туфегџић 74)

Смедерево 1924 – Раднички (Ниш) 1:2 (Бачанин 83 - Петровић 16, Ковачевић 40)

Нови Пазар – Чукарички 1:3 (Кецап 37 - Видосављевић 43, Ковач 48, Бирманчевић 51. једанаестерац)

Раднички (Пи) – Пролетер 0:2  (Галић 49, Глушчевић 84)

Партизан – Бачка 2:0 (Павловић 7, Асано 75)

ИМТ – Инђија 2:1 (Терзић 39, 56 - Алексић 42)

Младост – Динамо (Вр) 3:0 (Кос 3, Селенић 37, Одита 85)

Јединство – Војводина 0:2 (Човић 46. једанаестерац, Ђекић 60. аутогол)

Вождовац – Графичар 2:2, - 4:2 једанаестерци (Стоисављевић 65, Вујновић 90+2 - Станковић 10, Лукић 30)

Рад – Колубара 0:0 - 5:3 једанаестерци

Трајал – ТСЦ 0:2 (Лукић 80, Зец 90+2)

Јавор – Раднички (Кг) 2:1 (Луковић 7, 17 - Ћировић 70)