KUP: Kabel od 3:0 do poraza, IMT iznenadio Inđiju, Voždovac i Rad posle penala izbacili prvoligaše

7

Odigrano je 13 mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije

Fudbaleri Metalca plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su danas u Šapcu pobedili Mačvu sa 2:1.

Gosti su do prednosti došli preko Milisavljevića u 50. minutu da bi u 57. Obrovac sa bele tačke pogodio za 1:1. Trijumf Metalcu doneo je Arambašić u 77. minutu.

Treba napomenuti da je duel Crvene zvezde i Zlatibora odložen zbog obaveza beogradskog kluba u Ligi Evrope.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u Novom Pazaru pobedili istoimenog domaćina sa 3:1.

Pazar je u utakmici šesnaestine finala poveo golom Admira Kecapa u 37. minutu, a šest minuta kasnije gosti su izjednačili preko Milutina Vidosavljevića.

Čukarički je stigao do pobede pogocima Stefana Kovača u 49. i Veljka Birmančevića iz jedanaesterca u 52. minutu.

Mečevi osmine finala Kupa Srbije na programu su 25. novembra.

Semafor 1/16 finala Kupa Srbije:

Utorak:

Napredak – Žarkovo 2:1 (Kočić 58, Milošev 83 - Dišić 5)

Sreda:

Mačva – Metalac 1:2 (Obrovac 57. jedanaesterac - Milisavljević 50, Arambašić 77)

Kabel – Radnik 3:4 (Novaković 1, 29, Mesarović 38 - Pavlov 42. jedanaesterac, 68, Spasić 51, Jokić 79)

Sušica – Spartak 0:2 (Vidović 57, Tufegdžić 74)

Smederevo 1924 – Radnički (Niš) 1:2 (Bačanin 83 - Petrović 16, Kovačević 40)

Novi Pazar – Čukarički 1:3 (Kecap 37 - Vidosavljević 43, Kovač 48, Birmančević 51. jedanaesterac)

Radnički (Pi) – Proleter 0:2  (Galić 49, Gluščević 84)

Partizan – Bačka 2:0 (Pavlović 7, Asano 75)

IMT – Inđija 2:1 (Terzić 39, 56 - Aleksić 42)

Mladost – Dinamo (Vr) 3:0 (Kos 3, Selenić 37, Odita 85)

Jedinstvo – Vojvodina 0:2 (Čović 46. jedanaesterac, Đekić 60. autogol)

Voždovac – Grafičar 2:2, - 4:2 jedanaesterci (Stoisavljević 65, Vujnović 90+2 - Stanković 10, Lukić 30)

Rad – Kolubara 0:0 - 5:3 jedanaesterci

Trajal – TSC 0:2 (Lukić 80, Zec 90+2)

Javor – Radnički (Kg) 2:1 (Luković 7, 17 - Ćirović 70)