Почетна / Фудбал / ЕКС ЈУ

Министарство финансија блокирало рад 14 кладионица које су “однеле” 400 милиона евра

На удару порезника првенствено су се нашле интернет кладионице које не плаћају никакве накнаде за обављање те делатности
ФОТО: Бета/АП

Хрватско Министарство финансија издало је налог за забрану рада 14 страних приређивача игара на срећу, а реч је углавном о интернет кладионицама које су своје услуге у Хрватској нудиле илегално.

Након што је почетком године у Општи порески закон уграђена могућност забране обављања појединих привредних делатности путем интернета, Пореска управа кренула је с гашењем 'илегалаца' који делују на хрватском тржишту, пише тпортал.

На удару порезника првенствено су се нашле интернет кладионице које у Хрватској не плаћају никакве накнаде за обављање те делатности, а истовремено ни њихови играчи не плаћају порез на добитке.

Поступак спречавања обављања илегалних делатности регулисан је правилником који је ступио на снагу почетком маја, преноси СЕЕбиз.

На све веће присуство илегалних интернет кладионица које привлаче домаће играче, већ дуже време упозоравају хрватска удружења за игре на срећу. Према њиховој процени, грађани годишње у илегалним интернет кладионицама потроше око три милијарде куна (више од 400 милиона евра), а држава пропушта да наплати око милијарду куна пореза.

С друге стране, домаћи приређивачи игара на срећу укупно годишње уплате у буџет више од милијарду куна. Притом се значајан део прихода од концесијских накнада и наплаћеног пореза користи за финансирање културних, спортских, хуманитарних и других организација у складу с програмима за развој цивилног друштва, подсећа СЕЕбиз.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

mix
To barem nije problem adekvatno regulisati! I u razvijenim zemljama se na drzavnom i provincijskom (kod nas APV), ima po par drzavnih lutrija i kladionica ,nista privatne,i onda to drzava lako regulise kao svoje vlasnistvo. Takodje i bazicno osiguranje automobila. To pripada samo drzavi, a sve ekstra moze i privatnim osig. kompanijama. Zar je to problem tako urediti.?Ubedjen sam da Drzava Srbija iz toga moze ostvariti prihode i do ili cak i preko jedne-1,5 mild evra godisnje! To je ogroman novac za razvoj zemlje.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.

Овај веб сајт користи колачиће

Сајт zurnal.rs користи колачиће у циљу унапређења услуга које пружа. Прикупљамо искључиво основне податке који су неопходни за прилагођавање садржаја и огласа, надзор рада сајта и апликације. Подаци о навикама и потребама корисника строго су заштићени. Даљим коришћењем сајта zurnal.rs подразумева се да сте сагласни са употребом колачића.